
Brettspill, kuttliste, kunst og foredrag
Er du rask kan du få med deg alt på denne listen.
Ny uke - nye muligheter for å oppleve hva biblioteket og Frivilligsentralen har på menyen. Dette er det du kan velge mellom:
Jawad Raja – Skapt for ære
Da Jawad Raja var 15 år, rømte han til barnevernet. I «Skapt for ære» forteller den eldste sønnen til Abida Raja om oppveksten i en norskpakistansk familie på 2000-tallet, om å tilhøre en ny generasjon som gjør opprør mot trusler, vold og kontroll. Det er historien om en ung mann som bryter ut av familien, og kjemper for å bli et bedre menneske. Gjennom boken retter han søkelyset mot viktige temaer som psykisk helse blant unge menn og hvordan vi kan støtte barn og unge som lever under slike forhold. Gratisbilletter kan hentes ut via nordrefollobibliotek/events eller på biblioteket. Støttet av Fylkesbiblioteket i Akershus, Buskerud og Østfold.
Tirsdag 1. april kl. 19.00
Brettspillkveld
Vi inviterer til brettspillkveld - et hyggelig samlingspunkt for brettspillentusiaster. Det serveres pizza. Det er gratis å delta og åpent for alle. I samarbeid med Human-Etisk Forbund, Follo lokallag.
Fredag 4. april kl. 18.00

Kolben galleri
Kolbotn maleklubb
Kolbotn maleklubb ønsker velkommen til vårutstilling. Medlemmene stiller ut sine bilder. Utstillingen er åpen i bibliotekets åpningstider, mandag - torsdag 12-19, fredag og lørdag 11-15. Utstillingen står til 2. april.
Oppegård kunstforening – Vårutstilling – «3»
Anne Rolfsen, Karin M. Valum, Kirsti Helge
Åpning lørdag 5. april kl. 12.00. Blokkfløyteensemble v/ Bodil Diesen.
Utstillingen er åpen i bibliotekets åpningstider, mandag - torsdag 12-19, fredag og lørdag 11-15.
Folkemøte i Kolben
Bærekraftig kommuneøkonomi – hva betyr det for oss i Nordre Follo? Nordre Follo står i en krevende økonomisk situasjon, slik mange norske kommuner gjør. De neste tre årene må vi spare inn 243 millioner kroner. Det vil påvirke kommunens tjenester.
Mandag 7. april kl. 18.00 kommer kommunedirektør Øyvind Henriksen for å gi informasjon og svare spørsmål.

Hva kan du få svar på?
• Hvorfor må kommunen spare 243 millioner de neste tre årene?
• Hvilke forslag til omstilling og kutt ble lagt frem for politikerne 26. mars?
• Hva betyr kuttene for kommunen og tjenestene våre?
Begrenset antall plasser i Kolben bibliotek. Gratisbilletter kan hentes ut via lenke på nordrefollobibliotek/events og på biblioteket.
Faste aktiviteter:
Gaming etter skolen
For barn og ungdom fra 5. trinn og oppover. Kom og spill på ulike konsoller. Arrangeres i samarbeid med Røde Kors Oppegård.
Mandag 15-17

Litterært kvarter
Onsdager kl. 12.15.
Et kvarter – en bibliotekar – og en bok som har gjort inntrykk.
På nett kl. ett
Digital veiledning for deg som vil lære mer. Mobil, nettbrett, PC/Mac.
Tirsdag kl. 13.00
Åpen barnehage
Mandag og torsdag 10-13
Frivilligsentralen
Mandag 31/3 kl.12-14
Syhjørnet & Kommunepilot
Er buksa for lang eller kjolen for trang, Våre sydamer er på plass.
Lurer du på noe kommunalt eller noe i nærmiljøet, let etter svar med sammen med Kommunepiloten.
Tirsdag 1/4 kl.12-14
Tirsdagstreffen
Kom innom for et sosialt treff i nærmiljøet.
Onsdag 2/4 kl.12-14
Språktimen kl.12.15-13.15
Har du annet morsmål enn norsk, og ønsker å lære, norsk er du velkommen til språktimen hos Frivilligsentralen.
Torsdag 3/4 kl.12-14
Forglemmegei-treff
Vi møtes på Espresso House på Kolbotn Torg
Lørdag 5/4 fra kl.11-15
Påskemarked
På plassen mellom Kolben og Kolbotn Torg blir det mulig å kjøpe alt fra Strikk og søm til glassblåste gjenstander, malerier, trearbeider, fuglekasser og indisk mat. Over 20 utstillere kommer. Kommer du?