
Første Claas hjullaster
Claas-forhandler CF Maskin AS hadde med en skikkelig godbit av en nyhet til anleggstreffet i Våler 2019.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Norges første Claas-hjullaster sto nemlig plassert på standen til CF Maskin. Salgssjef Jan-Lewi Brusevolddalen sier at maskinen kom nærmest rett fra fabrikk og til Våler i Østfold.
Det er ikke lenge siden Claas lanserte egne hjullastere, men selskapet har raskt kommet opp i 10 modeller med egenvekt fra 5-20 tonn.
Maskinene produseres av Liebherr, og er i realiteten Liebherr-hjullastere med Claas-farger og navn.
Maskinen på anleggstreffet var en Claas Torion 1177 på nesten 13 tonn og tipplast (med full sving i leddet) på 7,7 tonn. Skuffe-størrelsen er opptil 3,5 m3. Motoren er en firesylindret John Deere på 140 hk og maskinens hydraulikksystem leverer 330 l/min. Maskinen klarer Steg IV-utslippskravene med partikkelfilter og AdBlue-tilførsel.
- Dette er veldig spennende. Mange bønder er også små entreprenører, og en maskin som dette kan for eksempel brukes til snøbrøyting vinterstid, sier Brusevolddalen.
AT.no observerte at mange var innom standen for å kikke på Norges-nyheten.
STILLING LEDIG:
-
Produktspesialist
Wirtgen Norway AS
-
Formann
Anlegg Øst Entreprenør
-
Anleggsleder
Isachsen Anlegg AS
-
Stikningsingeniør
Isachsen Anlegg AS
-
Grunnarbeider
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinfører
Isachsen Anlegg AS
-
ADK-rørlegger / Anleggsrørlegger
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinførere, Anleggsgartner, Grunnarbeider
Tertnes Entreprenør AS
-
Kvalitet og bærekraftsleder
Bjelland AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
